Co nam daje ajurweda

Uważam, że na rosnące zainteresowanie Ajurwedą, z pewnością wpłynęły ostatni lata, kiedy wiele z nas było zmuszonych dostosować swoje życie do wymogów izolacji, co z kolei wpłynęło na stan naszego ciała i umysłu.

Ajurweda traktowana jest jako unikalny system opieki zdrowotnej, kładący nacisk na profilaktykę oraz zdrowe i harmonijne życie, postrzega każdego człowieka jako żywy organizm, który posługuje się ciałem, duszą, umysłem i wszystkimi zmysłami, które należy wzmacniać holistycznie, czyli całościowo.

Ajurweda to nie tylko połączenie wiedzy medycznej ze stylem życia, a przede wszystkim uniwersalna wiedza, która pokazuje związek między naszym ciałem, umysłem i zmysłami. Źródłem chorób i stanów zapalnych w organizmie jest brak równowagi, dlatego ajurweda uczy, jak żyć w harmonii z naturą i daje nam narzędzia. Są nimi m.in. odpowiednia dieta, ćwiczenia fizyczne, masaże i medytacja, oraz inne zabiegi naturalne.

Wiedza ajurwedyjska przekazywana jest z pokolenia na pokolenie od wielu tysięcy lat. Z czasem zaczęto ją spisywać, a jej zasady zawarte są w najstarszych znalezionych zapiskach cywilizacji ludzkiej. Ajurweda jasno określa zasady odżywiania, higieny, trybu życia, ćwiczeń fizycznych, oddychania, i innych technik stabilizujących ciało, umysł i zmysły. Pozwalają one utrzymać zdrowie i uruchomić procesy odmładzania organizmu oraz potrafią leczyć już istniejące choroby.

Techniki terapeutyczne stosowane w ajurwedzie są nieinwazyjne i naturalne, i dopasowywane są do indywidualnej konstrukcji człowieka. Stąd tak duże znaczenie pierwszej konsultacji ajurwedyjskiej. Metody ajurwedyjskie nie wywołują skutków ubocznych i są wyjątkowo skuteczne.

Bardzo często w swoich wyborach kierujemy się trendami i modami, a tymczasem źródło zdrowia tkwi w nas samych, wystarczy nauczyć się siebie słuchać. Zyskaj z nami pełnię życia, jakiej zasługujesz!

Scroll to Top